MAJ W ŻŁOBKU

MAJ W NASZYM ŻŁOBKU

1-5.05.2017

„Polska- moja ojczyzna”

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze – biel jest i czerwień…”

W pierwszym tygodniu maja postaramy się rozbudzić w naszych podopiecznych patriotyzm: każde z dzieci samodzielnie przygotuje swoją flagę Polski i wysłuchamy hymnu Polski.

8-12.05.2017

„Zwierzęta w naszych domach”

„Kotek mały dziś na płotek wlazł, szczeka piesek hau, hau, hau!”

Ten tydzień poświęcimy naszym domowym pupilkom. Dowiemy się również jak powinniśmy się nimi opiekować. Przez cały tydzień w naszym Żłobku odbędzie się zbiórka karm i środków czystości dla Miejskiego schroniska dla zwierząt w Tychach.

15-19.05.2017

„Poznajemy pracę strażaka”

Gwałtu, rety, dom się pali! Już strażacy mkną z oddali…”

W tym tygodniu odwiedzą nas Strażacy z zaprzyjaźnionej jednostki ratowniczo – gaśniczej OSP Lędziny. Dzieci zapoznają się z udostępnionym przez Strażaków sprzętem, będą mogły obejrzeć, dotknąć, przymierzyć: hełm, toporek, wąż strażacki, radiostację. Zapoznamy się z numerem 998, wyjaśniamy, do czego służy i kiedy go wykonujemy.

22-26.05.2017

„Ja i moja rodzina”

„Jestem Bobo, pępek świata, to jest mama, a to tata. Babcia, dziadek, siostra mała. Czy to już rodzina cała?”

Czwarty tydzień maja spędzimy na rozmowach o naszych kochanych rodzinach. Nie zapomnimy również o święcie wszystkich Mam.

W tym szczególnym dniu podarujemy mamom wykonane specjalnie dla nich upominki oraz nauczymy się wierszyka specjalnie na tą okazję.

29.05-2.06.2017

„Święto dzieci”

Mają maluszki: okrągłe brzuszki, ruchliwe rączki, tłuściutkie nóżki, śliczne paluszki, śmieszne pępuszki. Co jeszcze mają nasze maluszki?

Przez cały ten tydzień będziemy obchodzić święto wszystkich dzieci. Czas spędzimy na zabawach, śpiewach i spacerkach!