Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 7/2024
z dnia 01.08.2024
REGULAMIN ORGANIZACYJNY MIEJSKIEGO ŻŁOBKA
ul. Paderewskiego 5A
43-140 Lędziny
Rozdział I
Postanowienia ogólne
§ 1
- Miejski Żłobek zwany dalej „Żłobkiem” jest jednostką budżetową udzielającą świadczeń edukacyjnych i opiekuńczo- wychowawczych, działającą w oparciu o Statut nadany przez Radę Miasta Lędziny na mocy Uchwały Nr XII/77/19 z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie zmiany uchwały nr LII/431/18 z dnia 22.03.2018 r. oraz w oparciu o Uchwałę w sprawie utworzenia jednostki budżetowej Miejskiego Żłobka nr XV/87/15.
- Miejski Żłobek z dniem 19.12.2015 został wpisany do Rejestru Żłobków i Klubów Dziecięcych. Wpisu do rejestru dokonał Burmistrz Miasta Lędziny w dniu18.12.2015 pod numerem 1/2015.
§ 2
Żłobek działa w oparciu o:
- Ustawę z dnia 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.
- Ustawę z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym.
- Ustawę z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych.
- Ustawę z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości.
- Rozporządzenie z dnia 19 września 2023 roku w sprawie standardów opieki sprawowanej nad dziećmi w wieku do lat 3.
- Ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie kodeksu opiekuńczego i rodzinnego oraz innych ustaw
- Statut Żłobka Miejskiego w Lędzinach.
- Niniejszy regulamin organizacyjny.
§ 3
Dokumentami związanymi z Regulaminem są:
- Statut Miejskiego Żłobka.
- Regulamin Wynagradzania Miejskiego Żłobka.
- Zarządzenia i polecenia Dyrektora dotyczące organizacji i zarządzania w Miejskim Żłobku.
- Zakresy czynności pracowników Miejskiego Żłobka.
Rozdział II
Zasady funkcjonowania Żłobka Miejskiego
§ 4
- Żłobek sprawuje opiekę edukacyjną i opiekuńczo- wychowawczą nad dziećmi w wieku od 20 tygodnia życia do ukończenia 3 roku życia lub w przypadku gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym do 4 roku życia.
- Żłobek sprawuje opiekę nad dziećmi mieszkańców z terenu miasta i gminy Lędziny.
- Żłobek dysponuje 64 miejscami dla dzieci w dwóch oddziałach (przy ul. Paderewskiego 32 miejsca i przy ul Stadionowej 32 miejsca)
- Żłobek funkcjonuje przez cały rok w wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, przerwy wakacyjnej lub przerw spowodowanych przyczynami losowymi. Dzienny czas pracy wynosi 11 godzin (6:30-17:30) ustalony jest przez Dyrektora placówki. Termin przerwy wakacyjnej zostaje ustalony przez Dyrektora placówki z rocznym wyprzedzeniem i wprowadzony zarządzeniem.
- Organizacja dnia pracy placówki (w tym godzin posiłków i czynności opiekuńczo- wychowawczych i edukacyjnych) określa ramowy rozkład dnia ustalony przez Dyrektora z uwzględnieniem wymagań zdrowotnych i możliwości psychofizycznych dzieci.
- Ramowy rozkład dnia pobytu dziecka w Żłobku:
6:30-8:45 | Przyjmowanie dzieci do żłobka, indywidualny kontakty z rodzicami, zabawy dowolne, zabawy ruchowe z dziećmi. |
8:45-9:00 | Przygotowanie do śniadania, zabiegi higieniczne przed posiłkiem. |
9:00-9:30 | Śniadanie. |
9:30- 9:45 | Czynności pielęgnacyjne, higieniczno-sanitarne. |
9:45-10:45 | Aktywne zajęcia dydaktyczno- wychowawcze, zabawy tematyczne, zajęcia plastyczne, w ciepłe dni wychodzenie na plac zabaw – zabawy na świeżym powietrzu, spacery. |
10:45- 11:00 | Przygotowanie do I dania, zabiegi higieniczne przed posiłkiem. |
11:00- 11:30 | I danie. |
11:30- 12:00 | Toaleta i przygotowanie do odpoczynku. |
11:30- 13:00 | Odpoczynek: leżakowanie, zajęcia wyciszające, słuchanie muzyki relaksacyjnej. |
13:00- 13:30 | II danie. |
13:30- 14:45 | Zajęcia zabawowe, edukacyjne, zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. W ciepłe dni wychodzenie na plac zabaw – zabawy na świeżym powietrzu, spacery. |
14:45- 15:00 | Przygotowanie do podwieczorku, zabiegi higieniczne przed posiłkiem. |
15:00- 15:30 | Podwieczorek. |
15:30- 17:30 | Zabawy dowolne i inspirowane, zajęcia ruchowe z elementami rytmiki, zajęcia indywidualne, oczekiwanie na rodziców, rozchodzenie się dzieci. |
- Żłobek zapewnia opiekę nad dzieckiem w wymiarze do 10 godzin dziennie względem każdego dziecka, w szczególnie uzasadnionych przypadkach pobyt dziecka powyżej 10 godzin w żłobku jest dodatkowo płatny zgodnie z zapisem w umowie.
- Do obowiązków Dyrektora należy w szczególności organizowanie pracy i sprawowanie nadzoru nad podległymi pracownikami w celu zapewnienia dzieciom przebywającym w Żłobku troskliwej, serdecznej i zbliżonej do domu rodzicielskiego opieki.
§ 5
- Żłobek prowadzi dokumentację organizacyjną i finansową zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
- Żłobek zapewnia ochronę danych osobowych związanych z wykonywanymi zadaniami.
§ 6
Do podstawowych zadań Żłobka należy:
- Zapewnienie dziecku warunków bytowania zbliżonych do warunków domowych zgodnie z jego potrzebami w placówce spełniającej wymagania lokalowe, sanitarne i ochrony przeciwpożarowej.
- Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, ochrony przed przemocą, poszanowania godności osobistej oraz podmiotowego traktowania.
- Zagwarantowanie dziecku właściwej pielęgnacji i wyuczenie nawyków higienicznych.
- Codzienne prowadzenie zajęć wychowawczych i edukacyjnych z dziećmi zgodnie z rozwojem psychomotorycznym, emocjonalnym i społecznym dziecka.
- Wspomaganie i stymulowanie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez prowadzenie odpowiednich zajęć z elementami edukacyjnymi uwzględniając możliwości oraz potrzeby dziecka.
- Systematyczne obserwowanie rozwoju dzieci i notowanie spostrzeżeń mających znaczenie dla ukierunkowania pracy z dzieckiem.
- Zapewnienie dzieciom odpowiedniej higieny snu i wypoczynku.
- Zapewnienie dzieciom wyżywienia zgodnego z wszystkimi obowiązującymi normami żywieniowymi odpowiednimi dla danego okresu rozwojowego.
- Bieżący kontakt z rodzicami lub opiekunami prawnymi dzieci w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju.
§ 7
Zasady udziału rodziców w zajęciach prowadzonych w Żłobku:
- Opiekunowie sprawujący opiekę nad dziećmi w Żłobku prowadzą konsultacje i udzielają porad rodzicom/prawnym opiekunom w zakresie pracy z ich dziećmi.
- Organizowane są zebrania z rodzicami, zajęcia otwarte i spotkania indywidualne z rodzicami/ opiekunami prawnymi dziecka w celu informacji na tematy opiekuńczo- wychowawcze.
- Organizowane są uroczystości okazjonalne i integracyjne, w tym z udziałem rodziców/ opiekunów prawnych i innych członków rodziny dziecka.
- Udział rodziców w zajęciach prowadzonych w Żłobku odbywa się po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i czasu z Dyrektorem Żłobka.
Rozdział III
Przebieg procesu udzielania świadczeń, prawa i obowiązki rodziców/opiekunów
§ 8
- Do Żłobka przyprowadza się tylko zdrowe dzieci. Dzieci chore (przeziębione, zakatarzone, kaszlące) nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi. Pielęgniarka, opiekun ma prawo nie przyjąć chorego dziecka.
- W przypadku zaobserwowania objawów chorobowych w ciągu dnia, dziecko poddaje się ocenie pielęgniarskiej, zawiadamia się rodziców (opiekunów) telefonicznie i odsyła się dziecko wraz z rodzicami (opiekunami) lub inną upoważnioną do odbioru dziecka osobą do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
- Rodzice dzieci nieuczęszczających do Żłobka z powodu choroby, przed ponownym przyjęciem muszą dostarczyć zaświadczenie lekarskie, iż dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do żłobka.
- W uzasadnionych przypadkach Dyrektor Żłobka może zwolnić z obowiązku przedłożenia zaświadczenia, o którym mowa w ust. 3.
- Rodzice powinni powiadomić pracowników Żłobka o każdym zachorowaniu lub innej przyczynie nieobecności dziecka w placówce.
- Po przyjęciu dziecka, pozostaje ono pod stałą opieką fachowego personelu przez cały okres pobytu w danym dniu, aż do odebrania przez rodziców lub inne upoważnione osoby.
- Rodzice informowani są przez personel Żłobka o wszelkich niepokojących objawach, zachowywaniu się dziecka w placówce.
- Zaobserwowane u dziecka sińce, inne urazy, poddaje się ocenie pielęgniarskiej. Jeżeli pielęgniarka uzna, po konsultacji z Dyrektorem Żłobka, że urazy te mogą wskazywać na to, że są one skutkiem stosowania wobec dziecka przemocy fizycznej i/lub molestowania seksualnego, Dyrektor Żłobka obowiązany jest skierować do najbliższej jednostki policji zawiadomienie o podejrzeniu popełnionego przestępstwa znęcania się nad dzieckiem i wszcząć procedurę „Niebieskie Karty”.
- Dzieci mogą być odbierane tylko przez rodziców lub prawnych opiekunów, za ich pisemną zgodą dziecko może być odebrane przez dorosłą osobę imiennie upoważnioną.
- W przypadku nie odebrania dziecka przez rodzica (opiekuna) lub inna osobę upoważnioną, po zakończeniu działalności Żłobka, opiekun ma obowiązek skontaktowania się z rodzicami (opiekunami) dziecka. Pracownik żłobka ma obowiązek sprawować opiekę nad dzieckiem aż do momentu przybycia rodzica (opiekuna).
- Dziecko korzystające z opieki żłobkowej zgodnie z ustawą z 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi do lat 3 ma prawo do:
- korzystania ze świadczeń opiekuńczo-wychowawczych przez 10-godzin dziennie,
- poszanowania godności i intymności,
- równego traktowania,
- nietykalności fizycznej,
- poszanowania tradycji kulturowej i religijnej z poszanowaniem zwyczajów.
- Rodzice (opiekunowie prawni) dziecka, korzystającego z opieki Żłobka mają prawo do:
- pełnej i rzetelnej informacji na temat realizacji miesięcznego planu zajęć w grupach,
- pełnej i rzetelnej informacji na temat rozwoju psychofizycznego dziecka.
- Rodzice/opiekunowie prawni dzieci korzystających ze żłobka mogą wchodzić do sal pobytu dzieci po wcześniejszym uzgodnieniu z personelem Żłobka. Rodzic winien być informowany przez personel Żłobka o potrzebie zakładania w takich przypadkach ochraniaczy na obuwie lub zmiany (zdjęcia) obuwia.
- Dziecko powinno być zaopatrzone przez rodziców:
- w miękkie domowe obuwie (podpisane), za wyjątkiem dzieci w wieku niemowlęcym,
- pampersy, bieliznę osobistą, środki higieny osobistej (chusteczki nawilżane, krem),
- jeżeli dziecko korzysta z urządzeń lub aparatów, które winno nosić także w czasie przebywania w Żłobku, rodzice mają przekazać je personelowi wraz z informacją o zasadach ich używania i obsługi,
- kocyk, poduszkę i prześcieradło,
- nową, wyparzoną butelkę do picia (w razie potrzeby podawania mleka).
- Jeśli dziecko posiada inne niż rówieśnicy potrzeby jeśli chodzi o dietę, higienę snu, warunki rozwoju psychomotorycznego, rodzic powinni informować na bieżąco personel o takich potrzebach, po to by w granicach możliwości zapewnić dziecku optymalne warunki opieki.
- W razie potrzeby podawania dziecku mleka lub kaszek rodzic jest zobowiązany do podpisania z dyrektorem umowę na podanie tych produktów.
- Rodzice mają prawo do składania skarg i wniosków oraz zastrzeżeń w formie ustnej i pisemnej bezpośrednio do Dyrektora Żłobka.
- Żłobek dysponuje monitoringiem w placówce przy ul. Paderewskiego 5a. Rodzic/ Opiekun prawny może wystąpić z pisemnym wnioskiem do Dyrektora Miejskiego Żłobka o udostępnienie nagrań tylko i wyłącznie w razie wypadku lub w razie uzasadnionej potrzeby. Z wnioskiem o udostępnienie nagrań z monitoringu występuje Rodzic/ Opiekun prawny dziecka maksymalnie do 3 dni roboczych po zdarzeniu. O możliwości udostępnienia nagrań z monitoringu decyduje Dyrektor placówki.
§ 9
Zarządzenia Dyrektora Żłobka i bieżące informacje wywieszane są na tablicy ogłoszeń, która znajduje się w holu Żłobka.
§ 10
Zasady przyjmowania i odpłatność za pobyt dziecka w Żłobku odbywa się zgodnie
z postanowieniem Statutu i Uchwałą Rady Miasta Lędziny Nr LII/431/18 z dnia 22 marca 2018 r. i Uchwałą Rady Miasta Nr LXV/506/18 z dnia 27 września 2018 r.:
- Dyrektor Miejskiego Żłobka podpisuje z rodzicami umowę w sprawie korzystania z usług Żłobka (Załącznik Nr 1).
- Rodzice podpisują umowę z Żłobkiem na podawanie mleka naturalnego matki (Załącznik Nr 2) lub na podawanie mleka modyfikowanego (Załącznik Nr 3) lub na podawanie mleka modyfikowanego i kaszaki (Załącznik nr 4) lub na podawanie mleka krowiego i kakao (Załącznik nr 5) przez pracowników Żłóbka.
- Rodzice zobowiązani są do wypełnienia Karty Informacyjnej dotyczącej dziecka (Załącznik Nr 6).
- Rodzice są zobowiązani do uiszczania odpłatności związanych z pobytem dziecka w Żłobku, w terminie i na zasadach określonych przez Dyrektora Żłobka Miejskiego w Umowie na korzystanie z usług żłobka.
§ 11
- Dyrektor Żłobka może rozwiązać niniejszą umowę w trybie natychmiastowym (bez wypowiedzenia) w przypadku:
- stwierdzenia zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa dzieci, spowodowanego przewlekłą chorobą dziecka, jego niepełnosprawnością lub niebezpiecznym zachowaniem,
- zatajenia przez rodziców (opiekunów prawnych) dziecka jego choroby lub niepełnosprawności, które uniemożliwiają pobyt dziecka w Żłobku.
- Dyrektor Żłobka może rozwiązać niniejszą umowę za 7-dniowym okresem wypowiedzenia w przypadku innym niż określone w ust. 1, a w szczególności w przypadku:
- braku wpływu opłat, o których mowa w § 1 niniejszej umowy w terminie do 20 dnia miesiąca, za który dana opłata winna być wniesiona,
- nieprzestrzegania przez rodziców (opiekunów prawnych) dziecka regulaminu Żłobka oraz warunków określonych w niniejszej umowie.
- Dyrektor Żłobka rozwiązuje umowę z zachowaniem formy pisemnej, pod rygorem nieważności, a w przypadku określonym w ust. 2 pkt 1 wszczyna dodatkowo postępowanie mające na celu wyegzekwowanie należności.
- Dziecko może być skreślone z listy dzieci korzystających z usług Żłobka w przypadku nie zgłoszenia się dziecka do 10 dni licząc od daty rozpoczynającej okres korzystania przez dziecko z usług Żłobka, gdy rodzice (opiekunowie prawni) nie powiadomią w formie pisemnej dyrektora Żłobka o przyczynie jego nieobecności, co skutkuje wygaśnięciem umowy.
§ 12
- Personel Żłobka nie ponosi odpowiedzialności za wartościowe rzeczy przynoszone przez dzieci do Żłobka.
- Do Żłobka wolno przynosić własne zabawki – przytulanki, które mają za zadanie ułatwić zasypianie dziecku – Do żłobka nie wolno przynosić zabawek – przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu innych dzieci (biżuteria, ostre przedmioty itp.).Do Żłobka nie wolno przynosić własnego picia i jedzenia.
- Żłobek ma możliwość ubezpieczenia dziecka od następstw nieszczęśliwego wypadku. Składkę w tym celu wnoszą rodzice, po wcześniejszym uzgodnieniu kwoty.
§ 13
- W Żłobku może być powołana Rada Rodziców, która stanowi reprezentację rodziców dzieci uczęszczających do Żłobka. Swoich przedstawicieli do Rady Rodziców w liczbie minimum trzech, rodzice wybierają na pierwszym zebraniu organizacyjnym.
- Rada Rodziców działa według opracowanego przez siebie regulaminu Rady Rodziców.
- Rada Rodziców może występować do Dyrektora Żłobka z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach dotyczących funkcjonowania Miejskiego Żłobka. Dyrektor Miejskiego Żłobka przy wykonywaniu swoich zadań współpracuje z Radą Rodziców.
- W celu wspierania działalności statutowej Żłobka Rada Rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł.
- Działania Rady Rodziców nie mogą być sprzeczne ze Statutem Miejskiego Żłobka w Lędzinach.
Rozdział IV
Organizacja Żłobka
§ 14
- Żłobkiem kieruje Dyrektor Żłobka, zwany dalej Dyrektorem.
- Dyrektor zarządza Żłobkiem jednoosobowo i reprezentuje placówkę na zewnątrz.
- Dyrektora zatrudnia Burmistrz Miasta Lędziny.
- Dyrektor działa na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Burmistrza Miasta Lędziny.
- W sprawach pracowniczych stroną reprezentującą Żłobek jako pracodawcę jest Dyrektor.
- W czasie nieobecności Dyrektora jego obowiązki przejmuje osoba przez niego upoważniona.
§ 15
W Żłobku funkcjonują następujące działy:
- Dział administracyjno – księgowy; pracownikami działu są: Główny Księgowy; Specjalista ds. płac lub Starszy Specjalista ds. płac; Inspektor BHP; Sekretarka.
- Główny księgowy i Starszy specjalista ds. płac; Inspektor BHP; Sekretarka podlegają Dyrektorowi Żłobka oraz odpowiadają służbowo przed Dyrektorem za wyniki w powierzonym zakresie działania i wszelkie podjęte decyzje
- Do zadań działu administracyjno – księgowego należą w szczególności:
- zabezpieczenie i gospodarowanie środkami pieniężnymi i materialnymi Żłobka;
- prowadzenie rachunkowości Żłobka Miejskiego zgodnie z obowiązującymi przepisami;
- opracowanie planów, sprawozdań i bilansów finansowych;
- zabezpieczenie i przechowywanie druków ścisłego zarachowania oraz przechowywanie druków dokumentów finansowo-księgowych Żłobka;
- obliczanie i wypłacanie wynagrodzeń pracowników;
- przeprowadzanie inwentaryzacji oraz jej rozliczanie;
- opracowanie i prowadzenie spraw związanych z ubezpieczeniami osobowymi i rzeczowymi;
- kontrola pod względem formalnym i rachunkowym dokumentów stanowiących podstawę przyjęcia lub wydania środków pieniężnych i materialnych oraz naliczanie i egzekwowanie spływu należności z opłat za Żłobek;
- ewidencja kadry pracowniczej oraz prowadzenie wszelkich spraw osobowych;
- zabezpieczenie dyscypliny pracy, bieżące zapoznanie pracowników z obowiązującymi przepisami;
- koordynacja urlopów, zwolnień itp;
- prowadzenie i obsługa sekretariatu;
- dokonywanie zakupów związanych z funkcjonowaniem Żłobka.
- podejmowanie decyzji w sprawach pilnych podczas nieobecności Dyrektora,
- podpisywanie dokumentów w zastępstwie lub z upoważnienia dyrektora, używając własnej pieczątki,
- Prowadzenie szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (wstępnych) odpowiednio do stanowiska pracy i pracowników żłobka.
- Przeprowadzanie kontroli organizacji, warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych i ewakuacji pracowników
- Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz w opracowywaniu wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności tych wypadków oraz zachorowań na choroby zawodowe, a także kontrola realizacji tych wniosków
- Dział opiekuńczo-wychowawczy.
- Fachowy personel działu stanowią: Starszy opiekun, starsza pielęgniarka, położna, opiekun, pielęgniarka, położna, młodszy opiekun.
- Pracownicy tego działu podlegają Dyrektorowi.
- Do zadań działu opiekuńczo-wychowawczego należy w szczególności:
- zapewnienie dziecku profesjonalnej opieki w warunkach zbliżonych do domowych;
- zapewnienie dziecku maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie pobytu w placówce;
- zaspokajanie potrzeb biologicznych, psychicznych i społecznych dziecka;
- reagowanie na każdy płacz i wołanie dziecka, łagodne i wyrozumiałe traktowanie każdego dziecka;
- współpraca z rodzicami dziecka w celu wypracowania wspólnej linii opiekuńczo-wychowawczej w oparciu o indywidualne potrzeby oraz możliwości danego dziecka;
- zapewnienie dziecku wyżywienia zgodnie z normami żywieniowymi oraz ewentualnymi indywidualnymi zaleceniami;
- wyrabianie u dziecka nawyków prawidłowego i w miarę możliwości dziecka samodzielnego jedzenia;
- wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, higienicznych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego dziecka;
- utrwalanie u dziecka nawyków higienicznych(mycie rąk przed posiłkami, po korzystaniu z toalety;
- odpowiednie przygotowywanie dzieci do zabawy, jedzenia, odpoczynku, wychodzenia na świeże powietrze;
- układanie planów zajęć danej grupie i konsultowanie ich z przełożonym;
- prowadzenie dokumentacji związanej z rozwojem i obserwacją dziecka oraz pozostałej dokumentacji;
- podnoszenie poziomu wiedzy ogólnej i zawodowej oraz przestrzeganie, przepisów dotyczących funkcjonowania Żłobka;
- przestrzeganie w trakcie pracy zasad wynikających z Dobrej praktyki higienicznej obowiązującej w placówce.
- Dział gospodarczy.
- Dział gospodarczy stanowią sprzątaczki i konserwator.
- Do zadań działu gospodarczego należy w szczególności:
- prowadzenie właściwej gospodarki powierzonymi środkami oraz materiałami.
- utrzymanie porządku w budynku i wokół niego (w obrębie należącym do Żłobka.
- przegląd i wskazywanie ewentualnych uszkodzeń na terenie Żłobka, zgłaszanie ich Dyrektorowi Żłobka.
- przestrzeganie w trakcie pracy zasad wynikających z Dobrej praktyki higienicznej obowiązującej w placówce.
- reagowanie na każdy płacz i wołanie dziecka, łagodne i wyrozumiałe traktowanie każdego dziecka.
- pomoc działowi opiekuńczo-wychowawczemu w razie konieczności.
- przestrzeganie higieny i przepisów p/pożarowych i BHP
- dbanie o stan higieniczny naczyń, sprzętów i urządzeń.
- prowadzenie innych spraw zleconych przez Dyrektora Żłobka.
- wydawanie posiłków, pomoc opiekunom podczas karmienia dzieci oraz sprzątanie naczyń po obiedzie.
§ 16
- Pracownicy Żłobka mają obowiązek:
- Przestrzegania zarządzeń wewnętrznych i regulaminów wydawanych przez Dyrektora Żłobka.
- Przestrzegania ustalonego porządku pracy.
- Przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
- Przestrzegania ustalonego czasu pracy
- Przestrzegania tajemnicy służbowej.
- Pracownicy Żłobka są zobowiązani do :
- wykonywania pracy starannie i sumiennie
- wykonywania poleceń służbowych
- podnoszenia poziomu wiedzy ogólnej i zawodowej oraz przestrzega przepisów dotyczących funkcjonowania Żłobka
- przestrzegania Kodeksu Etyki Pracowników Miejskiego Żłobka w Lędzinach.
- Szczegółowy zakres zadań i obowiązków na poszczególnych stanowiskach określają zakresy czynności opracowane przez Dyrektora Żłobka.
Rozdział V
Postanowienia końcowe
§ 17
- Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania.
- Z treścią regulaminu zostają zapoznani pracownicy Żłobka co potwierdzają własnoręcznym podpisem.
- Sprawy nieuregulowane w niniejszym Regulaminie, a dotyczące funkcjonowania Żłobka ustala Dyrektor w formie Zarządzeń wewnętrznych.
…………………………………………………..
(pieczęć i podpis dyrektora Żłobka)