Spotkanie opłatkowe w Bąbelkach

wpis w: Bąbelki | 0

 

„Jest taki dzień, co łzy w śmiech zmienia.

Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.

Jest taka siła, co spełnia marzenia –

to Święta Bożego Narodzenia”.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to piękny i szczególny czas. Czas dobrych spotkań i rozmów, czas życzliwego uśmiechu i wspólnoty, którą budujemy, spożywając wigilię, dzieląc się opłatkiem, czy wspólnie kolędując przy choince. Jednym z takich pięknych, świątecznych spotkań było Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się w naszym żłobku w miniony poniedziałek.  Uroczystość rozpoczęła się wspólną zabawą w kole, w rytmie piosenek o tematyce świątecznej. Następnie dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do wykonania wspólnej dekoracji świątecznej. Dekorowaliśmy pomarańcze goździkami oraz ozdabialiśmy bombki przeróżnymi materiałami. Rodzice wykazali się tu ogromną kreatywnością:) Kolejnym punktem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Piękne życzenia, kolędy, zapach pomarańczy i pierników to magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości który zapanował w naszym żłobku. Aż szkoda, że wigilijny dzień jest tyko raz w roku, ale może przez to jest taki wyjątkowy.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najcieplejsze życzenia dobrych, pełnych radości Świąt. Aby Nowy Rok przyniósł same dobre i radosne dni. By można było spełnić największe marzenia, ale przede wszystkim, by nigdy nie zabrakło tego co w życiu najważniejsze – zdrowia, miłości oraz wzajemnej życzliwości.