Spotkanie opłatkowe w Tuptusiach

wpis w: Tuptusie | 0

W ten miły wieczór w blasku świec

opłatkiem się podzielimy.

Przy jednym stole razem dziś,

kolędę zanucimy.

Rozświetla mrok choinki blask,

melodie kolęd brzmią w uszach.

Tajemna moc, wigilii czar

od razu wszystkich wzrusza.

Na niebie pierwsza gwiazda wnet

roztoczy blask swój wokoło.

A w sercach wszystkich radość jest,

więc śmiejmy się wesoło.

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i wyjątkowy. Czas spełniania marzeń i okazywania wzajemnej miłości, dlatego też 19 grudnia w naszym Żłobku odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem dzieci i ich rodzinami. Dzień ten był bardzo uroczysty i nastrojowy. Tuptusie miały okazję zaprezentować piosenki ruchowe, których się nauczyły. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, dzięki czemu wspólnie z rodzicami stworzyły bardzo efektowne widowisko. W podtrzymaniu nastroju świątecznego , uświetnił nam występ – mamy Ewelinki, która zagrała na saksofonie kolędę „Lulajże Jezuniu”.

Ze świętami związane są również tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie. Dlatego na sam koniec części artystycznej odśpiewaliśmy jedną z piękniejszych polskich kolęd „Przybieżeli do Betlejem”. W dalszej kolejności dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały świąteczną pomarańczę z goździkami. Dla osób chętnych zostały przeprowadzone zajęcia z sensoplastyki, a ich dzieła można podziwiać na tablicy w holu żłobka.

Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze, a występy i śpiewy żłobkowiczów rozgrzały wszystkie nasze serca ! 😉

Dyrektor oraz kadra Miejskiego Żłobka życzy radosnych, pogodnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia!