UROCZYSTOŚCI, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W NASZYM ŻŁOBKU W MAJU

02.05.2016- Święto flagi: „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze – biel jest i czerwień…” W tym dniu postaramy rozbudzić się w naszych podopiecznych patriotyzm. Każde z dzieci samodzielnie przygotuje flagę Polski.

10.05.2016- Dzień Strażaka: „Gwałtu, rety, dom się pali! Już strażacy mkną z oddali…” Na to święto zaprosimy Strażaków z zaprzyjaźnionej jednostki ratowniczo – gaśniczej. Dzieci zapoznają się z udostępnionym przez Strażaków sprzętem. Dzieci będą mogły obejrzeć, dotknąć, przymierzyć: hełm, toporek, wąż strażacki, radiostację. Zapoznamy się z numerem 998, wyjaśniamy, do czego służy, kiedy go wykonujemy.

12.05.2016- Dzień Pielęgniarek: Pani Kasia- nasza żłobkowa pielęgniarka, przyniesie i pokaże nam atrybuty pielęgniarskie i opowie nam o swojej pracy, a my z okazji jej święta podarujemy jej piękne prezenty.

16-20.05.2016- Dzień praw zwierząt: Z okazji tego święta przez cały tydzień w naszym Żłobku zorganizujemy zbiórkę karm i środków czystości dla Miejskiego schroniska dla zwierząt w Tychach.

19.05.2016- Dzień farmaceuty: W tym dniu odwiedzi nas Pani Farmaceutka, która opowie i pokaże co nieco o swojej pracy, a my w podziękowaniu przygotujemy dla niej prezenty.

25.05.2016- Dzień Matki: „Mamusiu kochana powiem ci na uszko, że bardzo Cię kocha to moje serduszko!” W tym szczególnym dniu podarujemy mamom wykonane specjalnie dla nich upominki oraz nauczymy się wierszyka specjalnie na tą okazję.

31.05.2016- Dzień optymizmu: To radosne i wesołe święto pragniemy podkreślić kolorowym ubiorem (najlepiej w kolorach tęczy). W tym dniu będziemy wspólnie przygotowywać pracę pt. „WIELKA TĘCZA OPTYMIZMU” oraz będziemy pląsać w rytm wesołych melodii.