Oficjalne otwarcie nowych oddziałów Żłobka

30 września br. nastąpiło uroczyste otwarcie oddziałów Miejskiego Żłobka w Lędzinach. Żłobek wystartował 1 października, do którego uczęszczają dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

Żłobek jest zlokalizowany na II piętrze jednego z segmentów Miejskiego Przedszkola przy ul. Stadionowej 1. To dogodna lokalizacja dla rodziców dzieci z całej gminy. Wśród zaproszonych osób obecni byli: parlamentarzyści, samorządowcy na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, gminnym, przedstawiciele instytucji zarządzających oświatą, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz najważniejsi – dzieci wraz z rodzicami.

W części oficjalnej Burmistrz Miasta, w swoim przemówieniu wspomniała historię powstania i zagospodarowania obiektu. W dalszej kolejności głos zabrali goście, którzy byli pod ogromnym wrażeniem wykonanej inwestycji.

Po przemówieniach, Proboszcz Parafii Matki Boskiej Różańcowej, ks. Krzysztof Sontag, pobłogosławił i poświęcił obiekt. Następnie dokonano otwarcia oddziałów Miejskiego Żłobka poprzez przecięcie wstęgi.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi dokonano uroczystego nasadzenia drzewa wiśni które zostało ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych reprezentowaną w tym dniu przez Panią Wiolettę Koper-Staszowską. Następnie wszyscy goście, w tym rodzice i dzieci, mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń, a najmłodsi mogli rozpocząć zabawę z Animatorką która przygotowała szereg atrakcji.